>> Mg Magnezyum Sülfat

Mg Magnezyum Sülfat
Mg Magnezyum Sülfat

KULLANIM ALANI:
Küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarda magnezyum ve sodyum ihtiyacını karşılamada yardımcı olabilir. Konstipasyon durumunda bağırsaktaki içeriğin rahat ve çabuk olarak atılmasında sürgüt (pürgatif) olarak yardımcı olabilir. Bağırsak içeriğini yumuşatarak peristaltik hareketleri artırmada yardımcı olabilir.
KULLANIM ŞEKLİ:
Veteriner hekim tarafından başka bir şekilde tavsiye edilmediği takdirde; Su içerisinde karıştırılarak ağız yolu ile verilir. Karıştırılacak suyun fazla olması sürgüt etkisini artırır. Koyun ve Keçi 50-100 gr, Sığır 250-1000 gr, Dana ve Tay 25-50 gr, At 250- 500 gr, Köpeklerde 5-25 gr, Kedilerde 2-5 gr kullanılır.
UYARILAR:
Köpeklerde bir defada bütün dozun kullanımı kusmaya neden olur. Atlarda etkisi daha çok laktatiftir. Uzun süreli kullanımı vücutta sivi ve elektrolit kaybına yol açar. Bu nedenle mümkün olduğunca fazla su ile birlikte verilmelidir. Bağırsak tıkanıklıklarında ve ishallerde kullanılmamalıdır.
ÜRÜN GÜVENLİK BİLGİLERİ:
Büyükbaş, küçükbaş, at ve kedi - köpeklerde bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak doz aşımlarından sakınılması gerekir. Tarım ilaçları ve gübrelerinden uzakta muhafaza ederek bulaşmasını engelleyiniz. Açılmış ambalajları kısa sürede kullanınız ve ağızlarını kapalı tutunuz. Hedef türler haricinde kullanılması tavsiye edilmez.
DEPOLAMA ŞEKLİ:
Serin, kuru, ışıksız ve rutubetsiz ortamlarda depolanmalıdır.
Mg Magnezyum Sülfat